978-83-7160-967-1.jpg
SOłACKA OPOWIEść Z UNIWERSYTETEM W TLE (1920-1955)
Maria Graczyk
ISBN 978-83-7160-967-1,  
I,
2020,
pages: 96,
other
Topic: Others
Price: 25.50 PLN

„Moja opowieść nie pretenduje do opracowania historycznego, dołożyłam wprawdzie wszelkich starań, by była precyzyjna, ale z góry przepraszam Czytelników za możliwe nieścisłości lub przeinaczenia.

Zamierzeniem tej książki było bowiem przede wszystkim ocalić od zapomnienia. Ocalić od zapomnienia naukowców, którzy w trudnych pozaborowych warunkach budowali w Poznaniu Uniwersytet. A także innych ludzi, jak moi Dziadkowie, którzy im w tym pomagali. Chciałam też przypomnieć ten specyficzny genius loci, który wytworzył się wtedy na Sołaczu i częściowo trwa do dziś.

Ucieszyłabym się, gdyby Czytelnicy zechcieli podzielić się wspomnieniami i wzbogacić sołacką opowieść o tamtych ludziach i o tamtym czasie. O tym, jak Solatsch stawał się Sołaczem, a Wydział Rolniczo-Leśny Uniwersytetem Przyrodniczym”.

[fragment książki]

Maria Graczyk jest dziennikarką. Przez kilkanaście lat była związana z działem zagranicznym tygodnika „Wprst”. Następnie wydawała i prowadziła pismo ekologiczne „Naturalnie”. W ostatnich latach zajmuje się głównie Unią Europejską, jest współzałożycielką portalu EurActiv.pl. Autorka książki Historia ruszyła z kopyta.

Our journals

Nauka Przyroda Technologie
 
Acta Scientiarum Polonorum
 
Acta Scientiarum Polonorum
 
Roczniki AR - Seria Ekonomia
 
Roczniki AR - Seria Botanika - Steciana
 
Folia Forestalia polonica
 
Wieci Akademickie